20 Temmuz 2014 Pazar

[16.07.2014] Oricon Style Vol. 9 BANGTAN Röportajı


"Performanstan sonra bazen yorgunluktan soyunma odasında (yere) yığılırdık."

Heyecanla beklenen çıkışlarından sonra 16 Temmuz'da 2. single'ları Boy in Luv yayınlandı! Bu röportajda yeni şarkılarının sözlerinden, performanslarının önemli yerlerinden ve kliplerinden bahsettiler!!

Şimdiye kadar hiç yapılmayan dans koreografileri konfigürasyonu...
Ayrıntılara dikkat çeken bir dans koreografisi...  Oricon: Çıkış single'ınız No More Dream (Jap. Ver.) Günlük Müzik Listesinde 3., Haftalık Müzik Listesinde 8. oldu. Bu sizin iyi bir başlangıçtı. Peki siz Japonya çıkışınızla ilgili ne hissettiniz?
JH: Çok iyi hissettim! BTS'in yeni bir adım atması açısından iyi bir fırsat oldu. Siz Japon hayranlara en iyi yönlerimizi gösterebildiğimiz için gerçekten çok mutluyuz.
Oricon: Fikirlerinizde değişme oldu mu?
JH: İleride daha da iyi olmak için çok çalışmam gerektiğini düşündüm. Japonya'da enerjik aktiviteler yapmak istiyoruz.

Oricon: 2. single'ınızın yayınlanacağı belli oldu! Lütfen bize Boy in Luv'ın şarkı sözlerinden bahsedin.
RM: Şimdi (bu konsept için) okul üniforması giyiyoruz. Şarkının sözleri direkt olarak "Okuldaki Aşk"ı anlatıyor, bu sebeple okullu gençlerden iyi bir sempati görmeyi umut ediyoruz.

Oricon: Bu şarkıda ağır bas sesi ve sert ezgiler BTS'in gücüyle birleştirilmiş. Peki Boy in Luv (Jap. Ver.) performansında dikkat edilmesi gereken yer neresi?
RM: Bu şarkı, çıkış şarkımız No More Dream'den daha eğlenceli bir havaya sahip. Bu sebeple eğlenceli ve hareketli bir dans koreografisi yaptık.
JH: Dansımızda en dikkat çeken koreografi "King Kong Dansı" V'nin şarkıyı söylediği kısımda "King Kong Dansı" yapıyoruz. (*Wae nae maımi hındırıgondae* kısmından bahsediyor)
Jimin (V'ye dönerek): Lütfen bize dansı göster!
V: Ah.. Şimdi mi.. dans mı edeyim? Burada mı? 
RM: Tabii ki de şimdi! 
(V'in dansının da içinde olduğu röportaj videosu Oricon Style Vol. 12'de yayınlandı. İzlemek için TIKLAYIN)
Jimin: Neyse.. Bu dansımızda şu ana kadar hiç yapılmayan dans koreografileri var ve ayrıntılara dikkat etmeliyiz. Lütfen dansımızı tekrar ve tekrar (dikkatle) izleyin!


Bazen performanstan sonra soyunma odasında yorgunluktan (yere) yığılıyorlar

Oricon: BTS'in dansları çok zor ve yenilikçi. Bu şarkının dansı da çok zor, değil mi?


RM: Evet çok zordu. (Dans koreografilerimiz) Her zaman zor oluyor.
Jimin: Ama diğer danslarımızdan çok daha çabuk koreografilendi, böylece dans pratiklerini eğlenerek yapabildim.

Oricon: Klipte okul üniforması giyen üyeler bir sınıfın içinde koşturuyor.
Jimin: Bu sefer klipte dans sahneleri daha ön planda. Bu sebeple dans etmeye ve şarkı söylemeye odaklanabildim.
V: Ama dans sahnesini birçok kere çekmek zorunda kaldık. Çekimler bittiğinde vücudumu hareket ettiremiyordum. (gülüyor)
JK: Grupta danstan sorumlu üyelerin (J-Hope, Jimin ve Jungkook) freestyle dans ettikleri bir sahne var. Bence o sahne çok havalı! Klibi, Kore'de birçok aktivitemizi bitirdikten sonra çektik. Koreografimiz de harika olduğu için klibi kendime güvenerek çekebildim.


Oricon: 7 üyenin mükemmel bir senkron ile hareketli bir şekilde performans sergilediğiniz yer en iyi yer! Bu arada klibi çekerken ilginç/komik bir şeyler yaşandı mı?
RM: Stüdyoda birçok yemek hazırlanmıştı; bu yüzden çekimler sırasında yemeklerin cazibesine dayanamadım (gülüyor).

Oricon: Özellikle yemek istediğin hangisiydi?
RM: Çikolatalı turta ve ramen!
SUGA: Sabah ilk iş olarak da ramen yemiştin, değil mi?
RM: Ah unutmuşum.. (gülüyor). Ama uzun süren çekimlerden sonra çok yorulduğumda çikolatalı turtayı yedim, çok lezizdi!

Oricon: Pekala! Bize şimdi de N.O (Jap. Ver.) ve Just One Day (Jap. Ver.) şarkılarıyla ilgili bir şeyler söyleyebilir misiniz?
Jin: Just One Day (Jap. Ver.) şarkısının sözleri çok hoş; bu sebeple bu şarkıyı sözlerine dikkat ederek dinlemenizi diliyorum. N.O (Jap. Ver.) şarkısının performansı şu ana kadarki performanslarımız arasında en zor olanı! Japon hayranlara bu şarkının performansını canlı gösterme şansımız olursa, size bu şarkının canlı performansının ne kadar zor olduğunu göstermek istiyorum.

Oricon: Ve sanırım... zor performanslara rağmen üyelerin hiçbir zaman nefessiz kalmaması çok harika! Bunun sebebi yaptığınız günlük pratikler olmalı..
Jimin: Bazı üyeler performanstan sonra soyunma odasında (yorgunluktan) yere yığılıyordu. (J-Hope'a bakar) J-Hope'un yere yığıldığını birçok kez gördüm.
JH: Sahnede, performanslarda her zaman tüm benliğimle dans ediyorum. Bu yüzden performanstan sonra cansız bir kabuk gibi oluyorum (gülüyor).

Türkçe Çeviri: Golden_v
Eng. Trans: btsdiary

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme